ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL DUYURULAR HİZMETLER SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Kara Kuvvetleri Komutanı

ORGENERAL SELÇUK BAYRAKTAROĞLU, 1981 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN MUHABERE TEĞMEN OLARAK MEZUN OLMUŞ; 1982 YILINDA SINIF OKULU EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞTIR.

1982-1991 YILLARI ARASINDA, ÇEŞİTLİ MUHABERE BİRLİKLERİNDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNAN ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU, 1993 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN, 1997 YILINDA SİLAHLI KUVVETLER AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞTUR.

2021 YILI YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA KARARLARIYLA ORGENERAL RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİR.

ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU; 03 AĞUSTOS 2023 TARİHİNDE ONAYLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Devamı

İnceleme ve Denetleme

Yayım Tarihi:13.05.2024

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu; Hakkâri/Çukurca’daki Komuta Merkezinde devam eden faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesindeki komandoların üs bölgelerini de denetleyen Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu daha sonra Irak-Suriye sınırında yer alan Şırnak/Silopi’deki Altunbey Hudut Karakoluna geçti.

Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu burada da Mehmetçiklerle yemek yedi ve sınır ötesinde operasyon icra eden birlikleri yerinde denetleyerek talimatlar verdi.