ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL DUYURULAR HİZMETLER SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Kara Kuvvetleri Komutanı

ORGENERAL SELÇUK BAYRAKTAROĞLU, 1981 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN MUHABERE TEĞMEN OLARAK MEZUN OLMUŞ; 1982 YILINDA SINIF OKULU EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞTIR.

1982-1991 YILLARI ARASINDA, ÇEŞİTLİ MUHABERE BİRLİKLERİNDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNAN ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU, 1993 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN, 1997 YILINDA SİLAHLI KUVVETLER AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞTUR.

2021 YILI YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA KARARLARIYLA ORGENERAL RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİR.

ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU; 03 AĞUSTOS 2023 TARİHİNDE ONAYLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Devamı

BASIN DUYURUSU

Amblem

 

Konu : Dynamic Front-2024 Tatbikatı Basın Duyurusu

1. Dynamic Front-2024 Tatbikatı, ABD Avrupa ve Afrika Kara Komutanlığı koordinatörlüğünde, 05- 25 Şubat 2024 tarihleri arasında Türkiye ve Almanya'da icra edilecektir.

2. Tatbikatın maksadı; NATO, ABD ve çok uluslu birliklerin muharebe sahasında kullanacakları ateş destek sistemlerinin denenmesi ve koordine edilmesini sağlamaktır.

3. Tatbikatın Almanya safhasına Kara Kuvvetleri Komutanlığımızdan ilgili personel katılım sağlayacaktır. Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan safhası ise, Türkiye, ABD, Kosova, Çekya ve Slovakya Silahlı Kuvvetleri unsurlarının katılımı ile General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Alanı/Polatlı/ANKARA'da icra edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tarih : 31.01.2024