ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL DUYURULAR HİZMETLER SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Kara Kuvvetleri Komutanı

ORGENERAL SELÇUK BAYRAKTAROĞLU, 1981 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN MUHABERE TEĞMEN OLARAK MEZUN OLMUŞ; 1982 YILINDA SINIF OKULU EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞTIR.

1982-1991 YILLARI ARASINDA, ÇEŞİTLİ MUHABERE BİRLİKLERİNDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNAN ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU, 1993 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN, 1997 YILINDA SİLAHLI KUVVETLER AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞTUR.

2021 YILI YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA KARARLARIYLA ORGENERAL RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİR.

ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU; 03 AĞUSTOS 2023 TARİHİNDE ONAYLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Devamı

BASIN DUYURUSU

Amblem

 

Konu : Türkiye-Pakistan Ortak Komando ve Özel Kuvvetler Tatbikatı (CİNNAH-2024) Basın Duyurusu

1. Türkiye-Pakistan Ortak Komando ve Özel Kuvvetler Tatbikatı (CİNNAH-2024), 03-16 Mart 2024 tarihleri arasında, Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Eğirdir/Isparta ve Gnkur.Öz.Kuv.K.lığı Gölbaşı/Ankara’da eş zamanlı olarak icra edilecektir.

2. Tatbikatın maksadı; iki ülke komando ve özel kuvvet birlikleri arasında komando/özel harekât nevilerine ilişkin bilgi ve tecrübelerin paylaşılmasıdır.

3. Bir yıl Türkiye’nin bir yıl Pakistan’ın ev sahipliğinde icra edilen tatbikat, Türkiye’de icra edildiği yıllarda “CİNNAH Tatbikatı”, Pakistan’da icra edildiği yıllarda ise “ATATÜRK Tatbikatı” olarak adlandırılmaktadır.

4. Tatbikata; Türkiye’den ve Pakistan’dan unsurlar katılım sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tarih : 05.03.2024