ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL DUYURULAR HİZMETLER SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Kara Kuvvetleri Komutanı

ORGENERAL SELÇUK BAYRAKTAROĞLU, 1981 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN MUHABERE TEĞMEN OLARAK MEZUN OLMUŞ; 1982 YILINDA SINIF OKULU EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞTIR.

1982-1991 YILLARI ARASINDA, ÇEŞİTLİ MUHABERE BİRLİKLERİNDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNAN ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU, 1993 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN, 1997 YILINDA SİLAHLI KUVVETLER AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞTUR.

2021 YILI YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA KARARLARIYLA ORGENERAL RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİR.

ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU; 03 AĞUSTOS 2023 TARİHİNDE ONAYLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Devamı

BASIN DUYURUSU

Amblem

 

Konu : KARARLILIK-2023 TATBİKATI BASIN DUYURUSU

1. KARARLILIK-2023 Tatbikatı, 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecektir.

2. Tatbikat kapsamında; Deniz Kuvvetleri'nin diğer Kuvvet Komutanlıkları ile müşterek çalışabilirlik usullerinin ve karşılıklı destekleme imkân kabiliyetlerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

3. Deniz, Hava, Kara Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının müşterek olarak icra edeceği tatbikata; suüstü gemileri, denizaltı, uçak, helikopter ve insansız hava araçları katılım sağlayacaktır.

4. Söz konusu tatbikatta; fiilî silah atışları ile insansız hava hedefine istinaden güdümlü mermi atışları da icra edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tarih : 19.09.2023