ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL DUYURULAR HİZMETLER SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Orgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU

Kara Kuvvetleri Komutanı

ORGENERAL SELÇUK BAYRAKTAROĞLU, 1981 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN MUHABERE TEĞMEN OLARAK MEZUN OLMUŞ; 1982 YILINDA SINIF OKULU EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞTIR.

1982-1991 YILLARI ARASINDA, ÇEŞİTLİ MUHABERE BİRLİKLERİNDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNAN ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU, 1993 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN, 1997 YILINDA SİLAHLI KUVVETLER AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞTUR.

2021 YILI YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA KARARLARIYLA ORGENERAL RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİR.

ORGENERAL BAYRAKTAROĞLU; 03 AĞUSTOS 2023 TARİHİNDE ONAYLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Devamı

BASIN DUYURUSU

Amblem

 

Konu : AGİLE SPİRİT 2023 TATBİKATI BASIN DUYURUSU

1. ABD Avrupa ve Afrika Kara Komutanlığı koordinatörlüğünde yürütülen Agile Spirit 2023 Tatbikatı'nın,

a. ABD, Almanya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Fransa, İtalya, İspanya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Moldova, Norveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Türkiye, Ürdün ve Yunanistan Kara Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla, 21 Ağustos-01 Eylül 2023 tarihleri arasında fiili arazi ve bilgisayar destekli komuta yeri sahfası Tiflis/Gürcistan'da,

b. ABD Avrupa ve Afrika Kara Komutanlığından ve Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığından personelin katılımıyla, 22-23 Ağustos 2023 tarihlerindeki hava indirme sahfası ilk kez Kayseri/Türkiye'de icra edilecektir.

2. Tatbikatın maksadı; tatbikata katılan ülke kara kuvvetleri unsurlarını yürütülecek çok uluslu karma harekata yönelik hazırlamak, çok uluslu birliğin eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliğini geliştirmek ve Karadeniz Bölgesi'ndeki istikrara katkı sağlamaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tarih : 22.08.2023