ANA SAYFA KOMUTAN KURUMSAL BİLGİ EDİNME SİTE HARİTASI
KOMUTANGeri
Orgeneral Ümit DÜNDAR

Orgeneral Ümit DÜNDAR

Kara Kuvvetleri Komutanı

1955 yılında Manisa'da doğmuştur. 1975 yılında Kara Harp Okulundan, 1976 yılında İstihkâm Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığından, 1985 yılında Kara Harp Akademisinden, 1991 yılında İngiltere Kraliyet Kara Kurmay Kolejinden, 1994 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun olmuştur.

30 Ağustos 2001 tarihinde tuğgeneralliğe, 2005 yılında tümgeneralliğe, 2009 yılında korgeneralliğe, 2013 yılında orgeneralliğe terfi etmiş ve iki yıl süre ile 3'üncü Ordu Komutanlığı ve müteakiben 1’inci Ordu Komutanlığı görevlerini yürütmüş, 16-18 Temmuz 2016 tarihleri arasında Genelkurmay Başkanlığına vekâlet etmiştir.

2016-2018 yıllarında Genelkurmay II nci Başkanlığı görevlerini yürütmüş ve 09 Temmuz 2018 tarihinde onaylanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atanmıştır.

Devamı

Kara Kuvvetleri Komutanları

Yaşar GÜLER
Orgeneral

23.08.2017
16.07.2018

Salih Zeki ÇOLAK
Orgeneral

17.08.2015
23.08.2017

Hulusi AKAR
Orgeneral

23.08.2013
17.08.2015

Hayri KIVRIKOĞLU
Orgeneral

04.08.2011
23.08.2013

Necdet ÖZEL
Orgeneral

29.07.2011
04.08.2011

Erdal CEYLANOĞLU
Orgeneral

25.08.2010
29.07.2011

Işık KOŞANER
Orgeneral

27.08.2008
25.08.2010

İlker BAŞBUĞ
Orgeneral

25.08.2006
27.08.2008

Yaşar BÜYÜKANIT
Orgeneral

29.08.2004
25.08.2006

Aytaç YALMAN
Orgeneral

29.08.2002
29.08.2004

Hilmi ÖZKÖK
Orgeneral

25.08.2000
29.08.2002

Atilla ATEŞ
Orgeneral

27.08.1998
25.08.2000

Hüseyin KIVRIKOĞLU
Orgeneral

28.08.1997
27.08.1998

Hikmet KÖKSAL
Orgeneral

27.08.1996
28.08.1997

M.Hikmet BAYAR
Orgeneral

30.08.1994
27.08.1996

Muhittin FÜSUNOĞLU
Orgeneral

01.01.1991
30.08.1993

Doğan GÜREŞ
Orgeneral

23.08.1989
06.12.1990

Kemal YAMAK
Orgeneral

24.07.1987
01.09.1989

Necip TORUMTAY
Orgeneral

02.07.1987
24.07.1987

Necdet ÖZTORUN
Orgeneral

12.08.1985
02.07.1987

Ali Haydar SALTIK
Orgeneral

06.12.1983
12.08.1985

Necdet URUĞ
Orgeneral

01.07.1983
06.12.1983

Nurettin ERSİN
Orgeneral

09.03.1978
01.07.1983

Kenan EVREN
Orgeneral

05.09.1977
06.03.1978

Semih SANCAR
Orgeneral

01.06.1977
04.09.1977

Namık Kemal ERSUN
Orgeneral

29.03.1976
01.06.1977

Eşref AKINCI
Orgeneral

07.03.1973
01.04.1976

Semih SANCAR
Orgeneral

28.08.1972
07.03.1973

Ö. Faruk GÜRLER
Orgeneral

28.08.1970
28.08.1972

Nazmi KARAKOÇ
Orgeneral

28.08.1969
28.08.1970

Fikret ESEN
Orgeneral

18.03.1969
28.08.1969

Memduh TAĞMAÇ
Orgeneral

23.08.1968
16.03.1969

Ahmet Refik YILMAZ
Orgeneral

21.03.1966
23.08.1968

A.Cemal TURAL
Orgeneral

28.08.1964
15.03.1966

Mehmet Ali KESKİNER
Orgeneral

23.02.1962
28.08.1964

Muhittin ONUR
Orgeneral

31.08.1961
23.02.1962

Celal ALKOÇ
Orgeneral

06.03.1961
26.06.1961

Cevdet SUNAY
Orgeneral

03.06.1960
02.08.1960

Cemal GÜRSEL
Orgeneral

21.08.1958
02.06.1960

İ.Necati TACAN
Orgeneral

30.11.1957
28.07.1958

Ahmet Nurettin AKNOZ
Orgeneral

25.06.1956
16.09.1957

İ. Hakkı TUNABOYLU
Orgeneral

13.09.1955
06.06.1956

Abdülkadir SEVEN
Orgeneral

10.07.1954
25.04.1955

Ahmet Nurettin BARANSEL
Orgeneral

06.04.1954
28.05.1954

Şükrü KANATLI
Orgeneral

28.12.1951
15.01.1954

Kurtcebe NOYAN
Orgeneral

06.06.1950
07.05.1951

M. Nuri YAMUT
Orgeneral

03.17.1949
06.06.1950