Hazırlama Okulunda 24 saat

 

Hazırlama Okulu öğrencileri hafta içi 06.30’da kalkmaya müteakip 07.00’da sabah kahvaltılarını yaparlar. 08.20’de başlayacak olan birinci dersten önce 30 dakikalık etüt ve 20 dakikalık derse hazırlık zamanları vardır. Haftalık ders programlarına uygun olarak 12.30’da başlayacak olan öğle yemeği ve dinlenme zamanına kadar 40’ar dakikalık 5 ders görmektedirler.
         Öğleden sonrada sınıf bazında değişmekle birlikte 3 veya 4 ders saati ile derslerini tamamlayan öğrenciler hafta içi, cuma günleri hariç olmak üzere; eğitsel kol,olimpik branş çalışmaları, serbest spor icra ederek veya dinlenerek geriye kalan zamanlarını geçirirler. Ankara’da aileleri ikamet eden veya hafta sonu dolayısıyla anne veya babası Ankara’ya gelen öğrenciler ailelerinin yanına yatılı evci çıkarlar. Öğrenciler 19.00’da akşam yemeye müteakip saat 20:00-20:40 saatleri arasındaki zamanlarını nöbetçi öğretmen nezaretinde ders çalışarak geçirir diğer zamanı ise ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine tahsis edilen öğrenci gazinolarında dinlenerek veya dershanelerde ve çalışma odalarında ders çalışarak serbest olarak geçirirler.
         Artık günün sonuna yaklaşılan saatlerde sağlam kafanın sağlam vücutta bulunabileceğini bilen öğrenciler 22.00’a kadar şahsi temizliğini ve yatma hazırlığı yaparak bir sonraki günün yorucu maratonuna hazırlanmak için dinlenmeye çekilirler.
         Dolu dolu geçen 5 günün ardından nihayet hafta sonu gelmiştir. Öğrenciler, haftanın yorgunluğunu atmak ve başlayacak olan yeni haftaya dinç bir şekilde başlayabilmek için cumartesi ve pazar günleri hafta içi günlerine göre biraz daha geç yatıp, geç kalkabilirler. Hafta sonlarında kahvaltısını yapan öğrencilerimiz kahvaltıyı müteakip akşam yemek saatine kadar günlük izne çıkabilirler.