Kara Kuvvetleri Komutanları

Salih Zeki ÇOLAK
Orgeneral
17.08.2015 -
Özgeçmiş

Hulusi AKAR
Orgeneral
23.08.2013 - 17.08.2015
Özgeçmiş


Hayri KIVRIKOĞLU
Orgeneral
04.08.2011 - 23.08.2013
Özgeçmiş


Necdet ÖZEL
Orgeneral
29.07.2011 - 04.08.2011
Özgeçmiş


Erdal CEYLANOĞLU
Orgeneral
25.08.2010 - 29.07.2011
Özgeçmiş


Işık KOŞANER
Orgeneral
27.08.2008 - 25.08.2010
Özgeçmiş


İlker BAŞBUĞ
Orgeneral
25.08.2006 - 27.08.2008
Özgeçmiş


Yaşar BÜYÜKANIT
Orgeneral
29.08.2004 - 25.08.2006
Özgeçmiş


Aytaç YALMAN
Orgeneral
29.08.2002 - 29.08.2004
Özgeçmiş


Hilmi ÖZKÖK
Orgeneral
25.08.2000 - 29.08.2002
Özgeçmiş


Atilla ATEŞ
Orgeneral
27.08.1998 - 25.08.2000
Özgeçmiş


Hüseyin KIVRIKOĞLU
Orgeneral
28.08.1997 - 27.08.1998
Özgeçmiş


Hikmet KÖKSAL
Orgeneral
27.08.1996 - 28.08.1997
Özgeçmiş


M.Hikmet BAYAR
Orgeneral
30.08.1994 - 27.08.1996
Özgeçmiş


İsmail H.KARADAYI
Orgeneral
30.08.1993 - 30.08.1994
Özgeçmiş


Muhittin FİSUNOĞLU
Orgeneral
01.01.1991 - 30.08.1993
Özgeçmiş


Doğan GÜREŞ
Orgeneral
23.08.1989 - 06.12.1990
Özgeçmiş


M.Kemal YAMAK
Orgeneral
24.07.1987 - 01.09.1989
Özgeçmiş


Necip TORUMTAY
Orgeneral
02.07.1987 - 24.07.1987
Özgeçmiş


Necdet ÖZTORUN
Orgeneral
12.08.1985 - 02.07.1987
Özgeçmiş


Ali Haydar SALTIK
Orgeneral
06.12.1983 - 12.08.1985
Özgeçmiş


Necdet ÜRUĞ
Orgeneral
01.07.1983 - 06.12.1983
Özgeçmiş


Nurettin ERSİN
Orgeneral
09.03.1978 - 01.07.1983
Özgeçmiş


Kenan EVREN
Orgeneral
05.09.1977 - 06.03.1978
Özgeçmiş


Semih SANCAR
Orgeneral
01.06.1977 - 04.09.1977
Özgeçmiş


N.Kemal ERSUN
Orgeneral
29.03.1976 - 01.06.1977
Özgeçmiş


Eşref AKINCI
Orgeneral
07.03.1973 - 01.04.1976
Özgeçmiş


Semih SANCAR
Orgeneral
28.08.1972 - 07.03.1973
Özgeçmiş


Ö.Faruk GÜRLER
Orgeneral
28.08.1970 - 28.08.1972
Özgeçmiş


Nazmi KARAKOÇ
Orgeneral
28.08.1969 - 28.08.1970
Özgeçmiş


Fikret ESEN
Orgeneral
18.03.1969 - 28.08.1969
Özgeçmiş


Memduh TAĞMAÇ
Orgeneral
23.08.1968 - 16.03.1969
Özgeçmiş


Ahmet Refik YILMAZ
Orgeneral
21.03.1966 - 23.08.1968
Özgeçmiş


A.Cemal TURAL
Orgeneral
28.08.1964 - 15.03.1966
Özgeçmiş


Mehmet Ali KESKİNER
Orgeneral
23.02.1962 - 28.08.1964
Özgeçmiş


Muhittin ÖNÜR
Orgeneral
31.08.1961 - 23.02.1962
Özgeçmiş


Celal ALKOÇ
Orgeneral
06.03.1961 - 26.06.1961
Özgeçmiş


Mehmet Muzaffer ALANKUŞ
Orgeneral
04.08.1960 - 06.01.1961
Özgeçmiş


Cevdet SUNAY
Orgeneral
03.06.1960 - 02.08.1960
Özgeçmiş


Cemal GÜRSEL
Orgeneral
21.08.1958 - 02.06.1960
Özgeçmiş


Mustafa Rüştü ERDELHUN
Orgeneral
01.08.1958 - 21.08.1958
Özgeçmiş


İ.Necati TACAN
Orgeneral
30.11.1957 - 28.07.1958
Özgeçmiş


Ahmet Nurettin AKNOZ
Orgeneral
25.06.1956 - 16.09.1957
Özgeçmiş


İ.Hakkı TUNABOYLU
Orgeneral
13.09.1955 - 06.06.1956
Özgeçmiş


Abdülkadir SEVEN
Orgeneral
10.07.1954 - 25.04.1955
Özgeçmiş


Ahmet Nurettin BARANSEL
Orgeneral
06.04.1954 - 28.05.1954
Özgeçmiş


Şükrü KANATLI
Orgeneral
28.12.1951 - 15.01.1954
Özgeçmiş


Kurtcebe NOYAN
Orgeneral
06.06.1950 - 07.05.1951
Özgeçmiş


Mehmet Nuri YAMUT
Orgeneral
01.07.1949 - 05.06.1950
Özgeçmiş